XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (1.0.3) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Help
fa: راهنما

en: Font Size
fa: انداره فونت

en: Layout
fa: آرایش

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Normal
fa: عادی

en: General
fa: عمومی

en: Button
fa: دکمه

en: Tools
fa: ابزارها

en: Page Title
fa: عنوان صفحه

en: Site Name
fa: نام سایت

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Style
fa: سبک

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Slogan
fa: شعار

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Elements
fa: عنصرها

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main Menu
fa: منو اصلی

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
