Extensible BBCode (4.0.1) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tags
nl: Labels

en: None
nl: Geen

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: View
nl: Weergeven

en: Custom
nl: Aangepast

en: Table
nl: Tabel

en: Align
nl: Uitlijning

en: Color
nl: Kleur

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Bold
nl: Vet

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Italic
nl: Cursief

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: Editable
nl: Wijzigbaar

en: Template file
nl: Template-bestand

en: Strike-through
nl: Doorhalen

en: Tag Description
nl: Tag Beschrijving

en: You Type
nl: U typt

en: You Get
nl: U krijgt

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Text formats
nl: Tekstopmaak

en: Custom tags
nl: Aangepaste tags

en: Third party settings
nl: Instellingen van derden

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID
