Extensible BBCode (4.0.1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Tags
uk: Теґи

en: None
uk: Немає

en: Quote
uk: Цитувати

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: Custom
uk: Власний

en: Code
uk: Код

en: Table
uk: Таблиця

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Color
uk: Колір

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Font size
uk: Розмір шрифту

en: Superscript
uk: Надрядковий індекс

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Copy
uk: Копіювати

en: Italic
uk: Курсив

en: Tag name
uk: Назва теґу

en: Subscript
uk: Підрядковий індекс

en: Hyperlink
uk: Гіперпосилання

en: Underline
uk: Підкреслений

en: Sample
uk: Приклад

en: Editable
uk: Можна редагувати

en: Template file
uk: Файл шаблону

en: Strike-through
uk: Перекреслений

en: Tag Description
uk: Опис теґа

en: You Type
uk: Ви пишете

en: You Get
uk: Отримуєте

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: Text formats
uk: Текстові формати

en: Font face
uk: Вигляд шрифту

en: Custom tags
uk: Власні теги

en: Third party settings
uk: Сторонні налаштування

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: [{{ name }}=serif]Serif font[/{{ name }}]
uk: [{{ name }}=serif]Шрифт Serif[/{{ name }}]
