Extensible BBCode (5.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Tags
tr: Etiketler

en: None
tr: Hiçbiri

en: Quote
tr: Alıntı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: View
tr: Görüntüle

en: Custom
tr: Özel

en: Code
tr: Kod

en: Table
tr: Tablo

en: Align
tr: Hizalama

en: Color
tr: Renk

en: Attachments
tr: Ekler

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Bold
tr: Koyu

en: Copy
tr: Kopyala

en: Italic
tr: Eğik

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Sample
tr: Örnek

en: Strike-through
tr: Üstü çizili

en: Tag Description
tr: Etiket açıklaması

en: You Type
tr: Yazdığınız

en: You Get
tr: Gördüğünüz

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Text formats
tr: Metin biçimleri

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları
