Extensible BBCode (5.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: List
fr: Lister

en: Tags
fr: Étiquettes

en: None
fr: Aucun(e)

en: Quote
fr: Citer

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Table
fr: Tableau

en: Align
fr: Aligner

en: Color
fr: Couleur

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Font size
fr: Taille de police

en: Superscript
fr: Exposant

en: Bold
fr: Gras

en: Copy
fr: Copier

en: Italic
fr: Italique

en: Subscript
fr: Sous-script

en: Underline
fr: Souligner

en: Editable
fr: Modifiable

en: Template file
fr: Fichier de gabarit

en: Strike-through
fr: Barré

en: Tag Description
fr: Description de la balise

en: You Type
fr: Vous saisissez

en: You Get
fr: Vous obtenez

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Text formats
fr: Formats de texte

en: Custom tags
fr: Balises personnalisées

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin
