Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha2) - en to gu translation catalogue (10 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Color
gu: રંગ
