Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Custom
it: Personalizzato

en: BBCode
it: Codice BB

en: Code
it: Codice

en: Table
it: Tabella

en: Align
it: Allinea

en: Color
it: Colore

en: Attachments
it: Allegati

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Superscript
it: Apice

en: Bold
it: Grassetto

en: Italic
it: Corsivo

en: Subscript
it: Pedice

en: Underline
it: Sottolineato

en: Editable
it: Modificabile

en: Strike-through
it: Barrato

en: Tag Description
it: Descrizione elemento

en: You Type
it: Cosa scrivi

en: You Get
it: Cosa vedi
