Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha2) - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Description
ug: بايانى

en: Quote
ug: نەقىل

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Code
ug: كود

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Color
ug: رەڭ

en: Bold
ug: توم

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Subscript
ug: مۇشتەرى بولۇش

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: You Type
ug: سىز كىرگۈزگەن مەزمۇن
