Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Custom
oc: Personalizat

en: Code
oc: Còde

en: Table
oc: Tablèu

en: Align
oc: Alinhar

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Bold
oc: Gras

en: Italic
oc: Italica

en: Underline
oc: Souligné

en: Tag Description
oc: Descripcion de la balisa

en: You Type
oc: Picatz

en: You Get
oc: Obtenètz

en: Libraries
oc: Bibliotècas
