Extensible BBCode (8.x-3.0-rc2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: None
id: Tiada

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Custom
id: Tersuai

en: Code
id: Kode

en: Table
id: Tabel

en: Attachments
id: Sisipan

en: Copy
id: Salin

en: Sample
id: Contoh

en: Editable
id: Dapat disunting

en: Tag Description
id: Keterangan Tag

en: You Type
id: Anda Mengetik

en: You Get
id: Hasilnya

en: Libraries
id: Pustaka

en: Text formats
id: Format teks

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: Plugin ID
id: ID Plugin
