Extensible BBCode (8.x-3.2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: None
hi: कोई नहीं

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Code
hi: कोड

en: Table
hi: तालिका

en: Align
hi: पंक्तिबद्ध

en: Color
hi: रंग

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Bold
hi: बोल्ड

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Tag Description
hi: टैग विवरण

en: You Type
hi: आपका प्रकार

en: You Get
hi: आपको मिला

en: Libraries
hi: लाइब्रेरीज़

en: Third party settings
hi: तीसरी पार्टी सेटिंग
