Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha2) - en to he translation catalogue (24 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Custom
he: מותאם

en: Code
he: קוד

en: Table
he: טבלה

en: Align
he: יישור

en: Color
he: צבע

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Font size
he: גודל גופן

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Bold
he: מודגש

en: Italic
he: אלכסון

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Underline
he: קו תחתון

en: Strike-through
he: קו באמצע

en: Tag Description
he: תיאור התגית

en: You Type
he: אתה מקיש

en: You Get
he: אתה מקבל
