Extensible BBCode (8.x-3.2) - en to hu translation catalogue (38 entries)

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Tags
hu: Címkék

en: None
hu: Nincs

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Custom
hu: Egyéni

en: Code
hu: Kód

en: Table
hu: Táblázat

en: Align
hu: Igazítás

en: Color
hu: Szín

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Font size
hu: Betűméret

en: Superscript
hu: Felső index

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Bold
hu: Vastag

en: Copy
hu: Másolás

en: Italic
hu: Dőlt

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Editable
hu: Szerkeszthető

en: Template file
hu: Sablonfájl

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Tag Description
hu: Jelölő leírása

en: You Type
hu: Beírandó

en: You Get
hu: Eredmény

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Custom tags
hu: Egyéni jelölők

en: Convert linebreaks
hu: Sortörések átalakítása

en: Third party settings
hu: Külső modulok beállításai

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója
