Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Enabled
ast: Activáu

en: Date
ast: Data

en: None
ast: Nengún

en: Required
ast: Requeríu

en: Time
ast: Hora

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Maximum
ast: Máximu

en: Optional
ast: Opcional
