Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to be translation catalogue (19 entries)

en: Enabled
be: Уключана

en: Date
be: Дата

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Required
be: Абавязкова

en: Time
be: Час

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Year
be: Год

en: Maximum
be: Максімум

en: Month
be: Месяц

en: Day
be: Дзень

en: Start
be: Пачатак

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Minimum
be: Мінімум
