Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Time
bn: সময়

en: Year
bn: বছর

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক
