Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Date
cy: Dyddiad

en: None
cy: Dim

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Time
cy: Amser

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Month
cy: Mis

en: Day
cy: Dyddiad

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: All day
cy: Trwy'r dydd

en: Optional
cy: Dewisol

en: Hour
cy: Awr

en: Minute
cy: Munud

en: Second
cy: Eiliad

en: Granularity
cy: Gronynnedd

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod
