Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: None
el: Κανένα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Time
el: Ώρα

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Year
el: Έτος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Month
el: Μήνας

en: Day
el: Ημέρα

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: All day
el: Ολοήμερο

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Minimum
el: Ελάχιστο
