Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (19 entries)

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Date
eu: Data

en: None
eu: Bat ere ez

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Time
eu: Ordua

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Year
eu: Urtea

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Month
eu: Hilabetea

en: Day
eu: Eguna

en: End date
eu: Amaiera data

en: All day
eu: Egun osoa

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Minimum
eu: Minimoa
