Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Date
hr: Datum

en: None
hr: Nema

en: Required
hr: Nužno

en: Time
hr: Vrijeme

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Year
hr: Godina

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Month
hr: Mjesec

en: Day
hr: Dan

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: All day
hr: Cijeli dan

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Hour
hr: Sat

en: Default value
hr: Zadana vrijednost
