Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: None
hy: Ոչ մի

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Year
hy: Տարի

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: Month
hy: Ամիս

en: Day
hy: Օր

en: End date
hy: Ավարտի ամսաթիվը

en: All day
hy: Բոլոր օրերը

en: Hour
hy: Ժամ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Second
hy: Վարկյան

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Minimum
hy: Նվազագույն
