Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (11 entries)

en: Enabled
jv: Urip

en: Date
jv: Tanggal

en: None
jv: Nihil

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Time
jv: Wektu

en: Year
jv: Tahun

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Month
jv: Wulan

en: Day
jv: Dina

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Default value
jv: Biji gawan
