Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: None
ku: هیچ

en: Required
ku: پێویستە

en: Time
ku: کات

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Year
ku: ساڵ

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Month
ku: مانگ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Minimum
ku: کەمترین
