Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Date
lv: Datums

en: None
lv: Nav

en: Required
lv: Obligāts

en: Time
lv: Laiks

en: Timestamp
lv: Laika zīmogs

en: Year
lv: Gads

en: Maximum
lv: Maksimums

en: Month
lv: Mēnesis

en: Day
lv: Diena

en: Start
lv: Sākt

en: End
lv: Beigt

en: End date
lv: Beigu datums

en: All day
lv: Visu dienu

en: Optional
lv: Neobligāts

en: Hour
lv: Stunda

en: Minute
lv: Minūte

en: Second
lv: Sekunde

en: Granularity
lv: Granularitāte

en: Default value
lv: Noklusējuma vērtība

en: Minimum
lv: Minimums
