Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Date
ne: मिति

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Time
ne: समय

en: Timestamp
ne: टाइमस्ट्याम्प

en: Year
ne: वर्ष

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Month
ne: महिना

en: Day
ne: दिन

en: Optional
ne: ऐच्छिक

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Minimum
ne: न्युनतम
