Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Required
nl: Verplicht

en: Time
nl: Tijd

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Year
nl: Jaar

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: End date
nl: Einddatum

en: All day
nl: Hele dag

en: Optional
nl: Optioneel

en: Hour
nl: Uur

en: Minute
nl: Minuut

en: Second
nl: Seconde

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Start time
nl: Vanaf

en: End time
nl: Tot

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: The %field date is invalid. Enter a date in the correct format.
nl: Het datumveld %field is niet geldig. Vul de datum in de juiste notatie in.
