Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Enabled
ur: فعال

en: Date
ur: تاریخ

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Required
ur: درکار

en: Time
ur: وقت

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Optional
ur: اختیاری

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Minimum
ur: کم از کم
