Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
ar: مفعل

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Time
ar: الوقت

en: Timestamp
ar: الطابع الزمني

en: Year
ar: السنة

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Month
ar: الشهر

en: Day
ar: اليوم

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Optional
ar: اختياري

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Second
ar: الثانية

en: Granularity
ar: النعومة

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Plugin ID
ar: معرف الملحق (plugin ID)
