Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Date
bs: Datum

en: None
bs: Nijedan

en: Required
bs: Obavezno

en: Time
bs: Vrijeme

en: Year
bs: Godina

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Month
bs: Mjesec

en: Day
bs: Dan

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Default value
bs: Defaultne postavke
