Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Date
ca: Data

en: None
ca: Cap

en: Required
ca: Necessari

en: Time
ca: Hora

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Year
ca: Any

en: Maximum
ca: Màxim

en: Month
ca: Mes

en: Day
ca: Dia

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en: End date
ca: Data de finalització

en: All day
ca: Tot el dia

en: Optional
ca: Opcional

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Minimum
ca: Mínim

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: End time
ca: Hora de fi

en: Plugin ID
ca: ID del connector
