Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Date
da: Dato

en: None
da: Ingen

en: Required
da: Obligatorisk

en: Time
da: Tid

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Year
da: År

en: Maximum
da: Maksimum

en: Month
da: Måned

en: Day
da: Dag

en: End
da: Slut

en: End date
da: Slutdato

en: All day
da: Hele dagen

en: Optional
da: Valgfrit

en: Hour
da: Time

en: Minute
da: Minut

en: Second
da: Sekund

en: Granularity
da: Granularitet

en: Default value
da: Standardværdi

en: Start time
da: Start tid

en: End timestamp
da: Slut timestamp

en: End time
da: Slut tid
