Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Date
eo: Dato

en: None
eo: Neniu

en: Required
eo: Bezonata

en: Time
eo: Tempo

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Year
eo: Jaro

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Month
eo: Monato

en: Day
eo: Tago

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Minimum
eo: Minimumo
