Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: None
fi: Ei mitään

en: Required
fi: Pakollinen

en: Time
fi: Aika

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Year
fi: Vuosi

en: Maximum
fi: Suurin

en: Month
fi: Kuukausi

en: Day
fi: Päivä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: All day
fi: Koko päivä

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Minimum
fi: Pienin
