Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Required
fr: Requis

en: Time
fr: Heure

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Year
fr: Année

en: Month
fr: Mois

en: Day
fr: Jour

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: End date
fr: Date de fin

en: All day
fr: Journée Entière

en: Optional
fr: Facultatif

en: Hour
fr: Heure

en: Second
fr: Seconde

en: Granularity
fr: Granularité

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Start time
fr: Date de début

en: Bounds
fr: Limites

en: End time
fr: Date de fin

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: The %field date is invalid. Enter a date in the correct format.
fr: La date de %field n'est pas valide. Saisir une date au format correct.
