Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
gl: Activado

en: Date
gl: Data

en: None
gl: Ningún

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Time
gl: Hora

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Year
gl: Ano

en: Maximum
gl: Máximo

en: Month
gl: Mes

en: Day
gl: Día

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: End date
gl: Data de fin

en: All day
gl: Todo o día

en: Optional
gl: Opcional

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Minimum
gl: Mínimo
