Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Enabled
he: מופעל

en: Date
he: תאריך

en: None
he: ללא

en: Required
he: נדרש

en: Time
he: זמן

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Year
he: שנה

en: Maximum
he: מקסימום

en: Month
he: חודש

en: Day
he: יום

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: End date
he: תאריך סיום

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Granularity
he: גרעיניות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Minimum
he: מינימום

en: Start time
he: זמן התחלה

en: End time
he: זמן סיום:
