Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Enabled
id: Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Required
id: Wajib

en: Time
id: Waktu

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Year
id: Tahun

en: Maximum
id: Maksimum

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Optional
id: Pilihan

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Second
id: Detik

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Plugin ID
id: ID Plugin
