Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
is: Virkt

en: Date
is: Dagsetning

en: None
is: Engin

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Time
is: Tími

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Year
is: Ár

en: Month
is: Mánuður

en: Day
is: Dagur

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Optional
is: Valkvætt

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: Second
is: Sekúnda

en: Default value
is: Sjálfgildi
