Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Required
it: Obbligatorio

en: Time
it: Data e ora

en: Year
it: Anno

en: Maximum
it: Massimo

en: Month
it: Mese

en: Day
it: Giorno

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: End date
it: Data finale

en: Optional
it: Opzionale

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: Second
it: Secondo

en: Granularity
it: Granularità

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Minimum
it: Minimo

en: Start time
it: Punto di inizio

en: User time zone
it: Il fuso orario dell'utente

en: End time
it: Punto di fine

en: Plugin ID
it: ID del plugin
