Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Enabled
ja: 有効

en: Date
ja: 日付

en: None
ja: なし

en: Required
ja: 必須

en: Time
ja: 時間

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Year
ja: 年

en: Maximum
ja: 最大

en: Month
ja: 月

en: Day
ja: 日

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: End date
ja: 終了日

en: All day
ja: 全日

en: Optional
ja: 任意

en: Hour
ja: 時

en: Minute
ja: 分

en: Second
ja: 秒

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Minimum
ja: 最小

en: Start time
ja: 開始日時

en: End time
ja: 終了日時

en: Plugin ID
ja: プラグインID
