Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Day
kn: ದಿನ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Start time
kn: ಆರಂಭದ ಸಮಯ
