Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to ms translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Date
ms: Tarikh

en: None
ms: Tiada

en: Required
ms: Diperlukan

en: Time
ms: Masa

en: Timestamp
ms: Cap waktu

en: Year
ms: Tahun

en: Maximum
ms: Maksima

en: Month
ms: Bulan

en: Day
ms: Hari

en: Optional
ms: Berupa pilihan

en: Hour
ms: Jam

en: Default value
ms: Nilai lalai
