Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
oc: Activat

en: Date
oc: Data

en: None
oc: Pas cap

en: Required
oc: Requesit

en: Time
oc: Ora

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Year
oc: Annada

en: Month
oc: Mes

en: Day
oc: Jorn

en: End
oc: Fin

en: End date
oc: Data de fin

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Default value
oc: Valor per defaut
