Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Enabled
pl: Włączone

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Required
pl: Wymagane

en: Time
pl: Czas

en: Year
pl: Rok

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Month
pl: Miesiąc

en: Day
pl: Dzień

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: End date
pl: Data końcowa

en: All day
pl: Cały dzień

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Bounds
pl: Granice

en: Start timestamp
pl: Czas rozpoczęcia

en: End timestamp
pl: Czas zakończenia

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki
