Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Enabled
pt: Ativado

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Required
pt: Obrigatório

en: Time
pt: Hora

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Year
pt: Ano

en: Maximum
pt: Máximo

en: Month
pt: Mês

en: Day
pt: Dia

en: End date
pt: Data de fim

en: Optional
pt: Opcional

en: Hour
pt: Hora

en: Minute
pt: Minuto

en: Second
pt: Segundo

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Minimum
pt: Mínimo
