Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Date
te: తేదీ

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Time
te: సమయం

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Month
te: నెల

en: Day
te: రోజు

en: Optional
te: ఐచ్చికం

en: Hour
te: గంట

en: Minute
te: నిమిషం

en: Second
te: క్షణం

en: Granularity
te: కణికత

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Minimum
te: కనిష్ఠం
