Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Required
th: จำเป็น

en: Time
th: เวลา

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Year
th: ปี

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Month
th: เดือน

en: Day
th: วัน

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Minimum
th: อย่างต่ำ
