Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Enabled
tr: Etkin

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Required
tr: Zorunlu

en: Time
tr: Zaman

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Year
tr: Yıl

en: Maximum
tr: En fazla

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Second
tr: Saniye

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Minimum
tr: En az

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği
