Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Time
uk: Час

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Year
uk: Рік

en: Maximum
uk: Максимум

en: Month
uk: Місяць

en: Day
uk: День

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: End date
uk: Кінцева дата

en: All day
uk: Весь день

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Hour
uk: Година

en: Minute
uk: Хвилина

en: Second
uk: Другий

en: Granularity
uk: Точність

en: Default value
uk: Базове значення

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Start time
uk: Початковий час

en: DateTime
uk: Дата і час

en: Bounds
uk: Межі

en: End time
uk: Кінцевий час

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: The %field date is invalid. Enter a date in the correct format.
uk: Дата %field недійсна. Введіть дату в правильному форматі
