Extensible Date (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Enabled
vi: Bật

en: Date
vi: Ngày tháng

en: None
vi: Không có

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Time
vi: Thời gian

en: Timestamp
vi: Nhãn thời gian

en: Year
vi: Năm

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Month
vi: Tháng

en: Day
vi: Ngày

en: Start
vi: Khởi động

en: End
vi: Kết thúc

en: End date
vi: Ngày kết thúc

en: Optional
vi: Tùy chọn

en: Hour
vi: Giờ

en: Minute
vi: Phút

en: Second
vi: Giây

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Start time
vi: Thời điểm đầu:
